GoCook on tour

GoCook on tour

Dette forår og starten af sommeren kører GoCook on tour igen rundt i hele landet. Vi stopper i 21 byer, hvor du kan komme forbi og opleve GoCook-mobilen, kendt fra TV-programmerne ‘Gorm og 100% din ret’. Få også en smagsprøve med på vejen, når børn og unge fra den lokale skole, laver opskriften Nordiske pandekager med masser af friske grøntsager.
 
Touren starter den 4. maj og kører frem til den 24. juni. 
 

Se planen her:

Jylland
Torsdag 4. maj – Dagli’Brugsen Hundelev, kl. 15-18 
Fredag 5. maj – SuperBrugsen Løkken, kl. 15-18
Onsdag 10. maj – SuperBrugsen Mariager, kl. 15-18
Torsdag 11. maj – Dagli’Brugsen Klejtrup, kl. 15-18
Onsdag 17. maj – Dagli’Brugsen Egeskov, kl. 15-18
Torsdag 18. maj – SuperBrugsen Tørring, kl. 13-15.30 (ændret tidspunkt)
Fredag 19. maj – SuperBrugsen Skåde, kl. 15-18
Lørdag 20. maj – Dagli’Brugsen Lund, kl. 11-14
Lørdag 27. maj – Dagli’Brugsen Skovby, kl. 11-14
Torsdag 1. juni – SuperBrugsen Nordby, kl. 15-18
 
Fyn
Fredag 2. juni – Dagli’Brugsen Morud, kl. 15-18
Lørdag 3. juni – SuperBrugsen Bellinge, kl. 11-14
 
Sjælland og øer
Onsdag 7. juni – Dagli’Brugsen Horslunde, kl. 15-18
Torsdag 8. juni – Dagli’Brugsen Mørkøv, kl. 15-18
Fredag 9. juni – SuperBrugsen Asnæs, kl. 15-18
Lørdag 10. juni – Dagli’Brugsen Bogø, kl. 11-14
Tirsdag 13. juni – SuperBrugsen Bjæverskov, kl. 15-18
 
Bornholm
Onsdag 14/6 – SuperBrugsen Åkirkeby, kl. 15-18
 
Sjælland og øer
Torsdag 22/6 – SuperBrugsen Hammelstrupvej, kl. 15-18
Fredag 23/6 – Dagli’Brugsen Mørkhøj, kl. 15-18
Lørdag 24/6 – SuperBrugsen Ålekistevej, kl. 11-14
 
Se filmen her
 
 
 

GoCook on tour efteråret 2017

GoCook on tour kører igen i fra den 14. august og frem til den 13. oktober rundt i hele Danmark. Denne gang stopper det rullende køkken foran 72 Kvickly-varehuse.
Der kommer snart mere information om turen, men du kan allerede se ruten for efteråret her: 
 
Jylland:
mandag 14. aug - Hjørring, kl.14:30-17:00
tirsdag 15. aug - Nr. Sundby, kl. 10:30-13:00
tirsdag 15. aug - Vestbyen (Ålborg), kl.15:00-17:30
onsdag 16. aug - Aars, kl. 10:30-13:00
torsdag 17. aug - Skive, kl. 14:30-17:00
fredag 18. aug - Struer, kl. 14:30-17:00
lørdag 19. aug - Lemvig, kl. 11:00-13:30
 
mandag 21. aug - Holstebro, kl. 14:30-17:00
tirsdag 22. aug - Ringkøbing, kl. 14:30-17:00
onsdag 23. aug - Herning, kl. 14:30-17:00
torsdag 24. aug - Hadsten, kl. 10:30-13:00
torsdag 24. aug - Randers, kl. 15:00-17:30
fredag 25. aug - Ebeltoft, kl. 14:30-17:00
lørdag 26. aug - Grenå, kl.11:00-13:30
 
mandag 28. aug - Åbyhøj, kl. 10:30-13:00
mandag 28. aug - Vericenteret (Risskov), kl. 15:00-17:30
tirsdag 29. aug - Tranbjerg, kl. 10:30-13:00
tirsdag 29. aug - Vibj J, kl. 15:00-17:30
onsdag 30. aug - Grindsted, kl. 10:30-13:00
onsdag 30. aug - Brande, kl. 14:30-17:00
torsdag 31. aug - Odder, kl. 14:30-17:00
fredag 01. sep - Vejle, kl. 14:30-17:00
lørdag 02. sep - Vejen, kl. 11:00-13:30
 
mandag 04. sep - Silkeborg, kl. 10:30-13:00
mandag 04. sep - Ry, kl. 15:00-17:30
tirsdag 05. sep - Skanderborg, kl. 11:30-14:00
onsdag 06. sep - Haderslev, kl. 10:30-13:00
onsdag 06. sep - Vojens, kl. 15:00-17:30
torsdag 07. sep - Sønderborg, kl. 10:30-13:00
torsdag 07. sep - Nordborg, kl. 15:00-17:30
fredag 08. sep - Tønder, kl. 14:30-17:00
lørdag 09. sep - Varde, kl. 11:00-13:30
søndag 10. sep - Ribe, kl. 11:00-13:30
 
Fyn:
mandag 11. sep - Middelfart, kl. 14:30-17:00
tirsdag 12. sep - Svendborg City, kl. 10:30-13:00
tirsdag 12. sep - Svendborg Storcenter, kl. 15:00-17:30
onsdag 13. sep - Otterup, kl. 10:30-13:00
onsdag 13. sep - Dalum (Odense C), kl. 15:00-17:30
torsdag 14. sep - Skibhusvej (Odense SV), kl. 10:30-13:00
torsdag 14. sep - Nyborg, kl. 15:00-17:30
 
Sjælland og øer:
fredag 15. sep - Vordingborg, kl. 14:30-17:00
lørdag 16. sep - Slagelse, kl. 11:00-13:30
 
mandag 18. sep - Haslev, kl. 14:30-17:00
tirsdag 19. sep - Næstved, kl. 14:30-17:00
onsdag 20. sep - Nakskov, kl. 14:30-17:00
torsdag 21. sep - Nykøbing F, kl. 14:30-17:00
fredag 22. sep - Køge, kl. 14:30-17:00
lørdag 23. sep - Holbæk, kl. 11:00-13:30
 
mandag 25. sep - Kalundborg, kl. 14:30-17:00
tirsdag 26. sep - Hyrdehøj (Roskilde), kl. 14:30-17:00
onsdag 27. sep - Jyllinge, kl. 14:30-17:00
 
Bornholm:
torsdag 28. sep - Nexø, kl. 14:30-17:00
fredag 29. sep - Rønne, kl. 14:30-17:00
 
Sjælland og øer:
mandag 02. okt - Frederiksværk, kl. 10:30-13:00
mandag 02. okt - Frederiksund, kl. 15:00-17:30
tirsdag 03. okt - Prøvestenscenteret (Helsingør), kl. 10:30-13:00
tirsdag 03. okt - Helsingør, kl. 15:00-17:30
onsdag 04. okt - Stenløse, kl. 10:30-13:00
onsdag 04. okt - Værløse, kl. 15:00-17:30
torsdag 05. okt - Strandlodsvej (København S), kl. 10:30-13:00
torsdag 05. okt - Sundby (København S), kl. 15:00-17:30
fredag 06. okt - Amager (København S), kl. 14:30-17:00
lørdag 07. okt - Helsinge, kl. 11:00-13:30
 
mandag 09. okt - Allerød, kl. 10:30-13:00
mandag 09. okt - Farum, kl. 15:00-17:30
tirsdag 10. okt - Holte, kl. 10:30-13:00
tirsdag 10. okt - Buddinge (Søborg), kl. 15:00-17:30
onsdag 11. okt - Taastrup, kl. 10:30-13:00
onsdag 11. okt - Albertslund, kl. 15:00-17:30
torsdag 12. okt - Hvidovre, kl. 10:30-13:00
torsdag 12. okt - Brøndby, kl. 15:00-17:30
fredag 13. okt - Spinderiet (Valby), kl. 14:30-17:00
 
 
 

Andre nyheder